Установка, обслуговування, ремонт автономних опалювачів салону автомобіля

Автономні опалювачі салону встановлюються і використовуються майже на всіх видах автотранспорту – починаючи від легкових і закінчуючи вантажівками і спецтехнікою. Вони покликані забезпечувати максимально швидкий прогрів салону автомобіля, а в порівнянні з попередньо встановленими «печами» – майже миттєвий. Що дозволяє прискорити можливість завести двигун. Такі, автономні, опалювачі дуже актуальні в країнах, де сезони холодів довше або рівні сезонах тепла. Загалом, наявність автономного обігрівача салону сприяє підвищенню комфорту пасажирів, водія і більш дбайливого використання автомобіля.

Великий вибір автономних опалювачів не залишить нікого байдужим – вони бувають бензинові та дизельні, вони мають різний потужністю (що дозволяє підібрати саме той, якого буде достатньо на конкретний транспортний засіб).

Автономні опалювачі салону – в чому перевага?

Обігрів салону, вироблений від двигуна – далеко не завжди зручне і економічне рішення, особливо якщо мова йде про автомобілі в русі. Крім цього, автономний обігрівач підтримує температуру в салоні навіть під час зупинок. Двигун зжере дуже багато палива, якщо залишати його постійно включеним заради підігріву – в порівнянні з ним автономний обігрівач окупиться дуже і дуже швидко. Ну і, звичайно, точки зору екології автономний обігрівач буде більш щадним для атмосфери вибором.

Не варто переживати також і з приводу того, чи підвищить автономка знос двигуна – ні, не підвищить. А навіть, можна сказати, підвищить, в порівнянні з вбудованими «печами».

Крім цього, слід також згадати зниження ризику простудних захворювань.

Установка і ремонт автономних опалювачів

Сам процес інсталяції автономки досить простий, але все ж є у нього і свої нюанси, недотримання яких може призвести до порушення роботи і самої автономки, і всіх систем, з якими вона взаємодіє. Зазвичай і придбати і встановити автономку можна на великих станціях технічного обслуговування без особливих проблем.

Що стосується ремонту автономних опалювачів, то він, як і будь-які інші види ремонтних робіт, починається з діагностики. Існує спеціальний адаптер, який підключається до автономки – так виявляються несправні ланцюги. Багато моделей автономок мають свої вбудовані адаптери, що значно спрощує процес виявлення неполадок. На нашому СТО можна придбати необхідні вам запчастини і ви можете встановити їх самостійно, або ж скористатися послугами фахівця.

Діагностика, хоч і показує несправну ланцюг, не вказує конкретну деталь – що ускладнить або затягне ремонтні роботи. Крім того, автономка може просто напросто засмітитися, а адаптер покаже повну несправність – саме через таких ситуацій завжди краще звертатися за допомогою на СТО.

Ще раз про плюси автономного обігрівача

  • Здоров’я водія (і пасажирів). Комфортний мікроклімат, який створюється автономкой запобігає ймовірність переохолодження в будь-якому сенсі.
  • Зниження зносу двигуна. При наявності автономного обігрівача запуск двигуна можливо зробити коли той безпосередньо прогрітий до робочої температури – будь-якому автомобілісту відомо дуже неприємне вплив холодного запуску двигуна на автомобіль. Таким чином, економляться і засоби на ремонт автомобіля, оскільки ризиків його поломки в цій області стає менше.
  • Економія пального. Звичайно, при стоянці салон можна обігріти і робочим «вхолосту» двигуном, але при цьому витрата пального буде просто космічний – особливо якщо мова йде про кабіні вантажного автомобіля. Автономка ж споживає значно менше палива, не впливає на знос двигун і набагато ефективніше прогріває салон.

Підводячи підсумки вищесказаного, можна побачити, що автономне опалення уберігають автомобіль і його системи від додаткового зносу і додають комфорту власне поїздці.

Етапи ремонту автономних опалювачів салону

  1. Діагностика, яка відбувається при робочому автономному обігрівач;
  2. Визначення помилок в його роботі і несправностей;
  3. Додаткова перевірка паливної системи і насоса;
  4. Перевірка коректності роботи повітропроводів;
  5. Очищення обігрівача і сітки випарника;
  6. ремонт електрики.

У повну діагностику автономки включається також тест блоку управління, тест вентилятора і тести всіх окремих його систем по черзі – так визначається ступінь його працездатності.

Ремонт може також включати заміну окремих елементів. Якщо ж система працює понад 5 років – висока ймовірність того, що доведеться замінити сам автономний обігрівач салону повністю.

Найпоширенішими причинами несправності автономок є відкладення сажі та інших продуктів горіння за всіма складовими системи і поломки контактів. Діагностика або огляд системи автономних опалювачів салону рекомендована до проведення кожні 15-20000 км пробігу. І, звичайно ж, своечасно проведена діагностика – запорука довгої роботи системи.

Найпопулярніші автономні опалювачі салону

Всі автономні опалювачі поділяються на два типи – рідинні і «фени». Перші вгвинчуються в систему водяного охолодження і мають певні варіації в залежності від марки автомобіля. Другі більш прості і нехитрі і по суті своїй є знайомими всім «дуйчікамі» – вентиляторами, які нагрівають повітря, а не просто його ганяють.

  • Планар-44Д-GP. Свічка цього автономного обігрівача проводиться в Японії. У порівнянні з попередніми моделями у цій автономки набагато зручніший і вдалий корпус, але крім цього ще й герметичні роз’єми, камера згоряння оригінальної та інноваційної архітектури, а також більш «просунутий» пульт управління. Ідеально підходить для установки на вантажівках американського типу, але також чудово відпрацює на більш менших моделях вантажівок і мікроавтобусів (включаючи Спринтери). Планар-44Д-GP укомплектований всім необхідним для установки в ваш транспортний засіб. Вартість – близько 11 тисяч грн.
  • Airtronic D2. Виробляється в Німеччині, використовується для опалення малогабаритних салонів (мікроавтобуси та спальники вантажних тягачів входять в цю категорію). Розрахований виключно на зони з помірним кліматом. Може використовуватися і для вентиляції. Вартість – близько 15 тисяч грн.
  • Планар 2Д. Модель ще 2014 року, яка на той момент не мала вітчизняних аналогів. Унікальної архітектури камери згоряння, японські свічки розжарювання і новітні технології пульта. Існують дві варіації – на 12 і на 24 Вольт. Як і інші моделі Planar, 2Д укомплектований всім необхідним для установки в транспортний засіб, включаючи комплектацію, що вимагається для сервісного обслуговування. Вартість – близько 10 тисяч грн.
  • Airtronic D4. Виробник – Німеччина. Цільова аудиторія – мікроавтобуси, яхти, трейлери, спальні кабіни тягачів. Максимально швидкий прогрів температури в салоні до необхідного рівня, підтримання її на заданому рівні і можливість використовувати цей автономний обігрівач в якості вентилятора в теплий сезон. Вартість – близько 22 тисяч грн.

З усіх питань, щодо ремонту та обслуговування, звертайтесь за телефоном: 044 221 97 07,
044 564 60 02 або використовуйте форму зворотного зв’язку.